Ufuk Üniversitesi Taban Puanları ve Sıralamaları

2021-2020-2019 yılı Ufuk Üniversitesi taban puanları ve başarı sıralamaları aşağıdaki tablodan yer almaktadır. Tabloda Ufuk Üniversitesi’nde hangi bölümler var, Ufuk Üniversitesi 2 yıllık bölümleri ve Ufuk Üniversitesi 4 yıllık bölümlerin taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjan bilgilerini öğrenebilirsiniz. Tablo da yer alan bilgilerde; üstte yer alan 2019 yılı verisi, alta olan ise 2018 yılı verilerini içeriyor.

M.T.O.K: Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının kısaltılmasıdır. Bazı bölümler ayrıca bu okulları okuyan kişilere özgü kontenjan açar. Bu kontenjanlara sadece mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun kişiler başvurabilir. Aşağıda M.T.O.K yazan üniversiteler, bu okullardan mezun kişilerin yerleştiği puanları gösteriyor.

Hangi Sınava Girilmeli: 2 Yıllık bölümlere yerleşebilmek için üniversiteye giriş 1. sınavı olan TYT sınavına girmeniz yeterlidir. 4 Yıllık bölümlere yerleşebilmek için 1. sınav tyt ve 2. sınav ayt sınavlarına girmeniz gerekiyor. Tabloda çizgi olarak gösterilen ya da dolmadı yazan alanlar, belirtilen senelerde yerleşen olmadığı için başarı sıralaması ve taban puan oluşmadığını, tercih yapan herkesin yerleştiğini göstermektedir.

Puan Türleri: Hangi bölüm hangi puan türünden öğrenci alıyor öğrenmek için yukarıda yer alan puan türleri sekmesini tıklayarak, tüm bölümlerin puan türlerine ulaşabilirsiniz.

2 Yıllık Ufuk Üniversitesi Taban Puanları

2019-uni-tyt-ufuk-universitesi-taban-puanlari_012019-uni-tyt-ufuk-universitesi-taban-puanlari_02

 

4 Yıllık Ufuk Üniversitesi Taban Puanları

2019-uni-ayt-ufuk-universitesi-taban-puanlari

2 Yıllık Ufuk Üniversitesi Taban Puanları, 4 Yıllık Ufuk Üniversitesi Taban Puanları, Ufuk Üniversitesi başarı sıralamaları, Ufuk Üniversitesi bölümleri neler? Ufuk Üniversitesi bölümleri başarı sıralaması? Ufuk Üniversitesi için kaç net gerekir? Ufuk Üniversitesi en az kaç puan almak gerekir? Hangi puan türünden öğrenci alıyor?