Samsun Üniversitesi Taban Puanları ve Sıralamaları

2021-2020-2019 yılı Samsun Üniversitesi taban puanları ve başarı sıralamaları aşağıdaki tablodan yer almaktadır. Tabloda Samsun Üniversitesi’nde hangi bölümler var, Samsun Üniversitesi 2 yıllık bölümleri ve Samsun Üniversitesi 4 yıllık bölümlerin taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjan bilgilerini öğrenebilirsiniz. Tablo da yer alan bilgilerde; üstte yer alan 2019 yılı verisi, alta olan ise 2018 yılı verilerini içeriyor.

M.T.O.K: Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının kısaltılmasıdır. Bazı bölümler ayrıca bu okulları okuyan kişilere özgü kontenjan açar. Bu kontenjanlara sadece mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun kişiler başvurabilir. Aşağıda M.T.O.K yazan üniversiteler, bu okullardan mezun kişilerin yerleştiği puanları gösteriyor.

Hangi Sınava Girilmeli: 2 Yıllık bölümlere yerleşebilmek için üniversiteye giriş 1. sınavı olan TYT sınavına girmeniz yeterlidir. 4 Yıllık bölümlere yerleşebilmek için 1. sınav tyt ve 2. sınav ayt sınavlarına girmeniz gerekiyor. Tabloda çizgi olarak gösterilen ya da dolmadı yazan alanlar, belirtilen senelerde yerleşen olmadığı için başarı sıralaması ve taban puan oluşmadığını, tercih yapan herkesin yerleştiğini göstermektedir.

Puan Türleri: Hangi bölüm hangi puan türünden öğrenci alıyor öğrenmek için yukarıda yer alan puan türleri sekmesini tıklayarak, tüm bölümlerin puan türlerine ulaşabilirsiniz.

2 Yıllık Samsun Üniversitesi Taban Puanları

2019-uni-tyt-samsun-universitesi-taban-puanlari.png (523×694)

 

4 Yıllık Samsun Üniversitesi Taban Puanları

2019-uni-ayt-samsun-universitesi-taban-puanlari.png (521×977)

2 Yıllık Samsun Üniversitesi Taban Puanları, 4 Yıllık Samsun Üniversitesi Taban Puanları, Samsun Üniversitesi başarı sıralamaları, Samsun Üniversitesi bölümleri neler? Samsun Üniversitesi bölümleri başarı sıralaması? Samsun Üniversitesi için kaç net gerekir? Samsun Üniversitesi en az kaç puan almak gerekir? Hangi puan türünden öğrenci alıyor?