Konya Teknik Üniversitesi Taban Puanları ve Sıralamaları

2021-2020-2019 yılı Konya Teknik Üniversitesi taban puanları ve başarı sıralamaları aşağıdaki tablodan yer almaktadır. Tabloda Konya Teknik Üniversitesi’nde hangi bölümler var, Konya Teknik Üniversitesi 2 yıllık bölümleri ve Konya Teknik Üniversitesi 4 yıllık bölümlerin taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjan bilgilerini öğrenebilirsiniz. Tablo da yer alan bilgilerde; üstte yer alan 2019 yılı verisi, alta olan ise 2018 yılı verilerini içeriyor.

M.T.O.K: Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının kısaltılmasıdır. Bazı bölümler ayrıca bu okulları okuyan kişilere özgü kontenjan açar. Bu kontenjanlara sadece mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun kişiler başvurabilir. Aşağıda M.T.O.K yazan üniversiteler, bu okullardan mezun kişilerin yerleştiği puanları gösteriyor.

Hangi Sınava Girilmeli: 2 Yıllık bölümlere yerleşebilmek için üniversiteye giriş 1. sınavı olan TYT sınavına girmeniz yeterlidir. 4 Yıllık bölümlere yerleşebilmek için 1. sınav tyt ve 2. sınav ayt sınavlarına girmeniz gerekiyor. Tabloda çizgi olarak gösterilen ya da dolmadı yazan alanlar, belirtilen senelerde yerleşen olmadığı için başarı sıralaması ve taban puan oluşmadığını, tercih yapan herkesin yerleştiğini göstermektedir.

Puan Türleri: Hangi bölüm hangi puan türünden öğrenci alıyor öğrenmek için yukarıda yer alan puan türleri sekmesini tıklayarak, tüm bölümlerin puan türlerine ulaşabilirsiniz.

2 Yıllık Konya Teknik Üniversitesi Taban Puanları

2019-uni-tyt-konya-teknik-universitesi-taban-puanlari.png (523×1828)

 

4 Yıllık Konya Teknik Üniversitesi Taban Puanları

2019-uni-ayt-konya-teknik-universitesi-taban-puanlari.png (521×855)

2 Yıllık Konya Teknik Üniversitesi Taban Puanları, 4 Yıllık Konya Teknik Üniversitesi Taban Puanları, Konya Teknik Üniversitesi başarı sıralamaları, Konya Teknik Üniversitesi bölümleri neler? Konya Teknik Üniversitesi bölümleri başarı sıralaması? Konya Teknik Üniversitesi için kaç net gerekir? Konya Teknik Üniversitesi en az kaç puan almak gerekir? Hangi puan türünden öğrenci alıyor?