İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi Taban Puanları ve Sıralamaları

2021-2020-2019 yılı İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi taban puanları ve başarı sıralamaları aşağıdaki tablodan yer almaktadır. Tabloda İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi’nde hangi bölümler var, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi 2 yıllık bölümleri ve İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi 4 yıllık bölümlerin taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjan bilgilerini öğrenebilirsiniz. Tablo da yer alan bilgilerde; üstte yer alan 2019 yılı verisi, alta olan ise 2018 yılı verilerini içeriyor.

M.T.O.K: Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının kısaltılmasıdır. Bazı bölümler ayrıca bu okulları okuyan kişilere özgü kontenjan açar. Bu kontenjanlara sadece mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun kişiler başvurabilir. Aşağıda M.T.O.K yazan üniversiteler, bu okullardan mezun kişilerin yerleştiği puanları gösteriyor.

Hangi Sınava Girilmeli: 2 Yıllık bölümlere yerleşebilmek için üniversiteye giriş 1. sınavı olan TYT sınavına girmeniz yeterlidir. 4 Yıllık bölümlere yerleşebilmek için 1. sınav tyt ve 2. sınav ayt sınavlarına girmeniz gerekiyor. Tabloda çizgi olarak gösterilen ya da dolmadı yazan alanlar, belirtilen senelerde yerleşen olmadığı için başarı sıralaması ve taban puan oluşmadığını, tercih yapan herkesin yerleştiğini göstermektedir.

Puan Türleri: Hangi bölüm hangi puan türünden öğrenci alıyor öğrenmek için yukarıda yer alan puan türleri sekmesini tıklayarak, tüm bölümlerin puan türlerine ulaşabilirsiniz.

4 Yıllık İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi Taban Puanları

2019-uni-ayt-izmir-yuksek-teknoloji-enstitusu-universitesi-taban-puanlari.png (521×1221)

2 Yıllık İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi Taban Puanları, 4 Yıllık İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi Taban Puanları, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi başarı sıralamaları, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi bölümleri neler? İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi bölümleri başarı sıralaması? İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi için kaç net gerekir? İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi en az kaç puan almak gerekir? Hangi puan türünden öğrenci alıyor?