Biruni Üniversitesi Taban Puanları ve Sıralamaları

2021-2020-2019 yılı Biruni Üniversitesi taban puanları ve başarı sıralamaları aşağıdaki tablodan yer almaktadır. Tabloda Biruni Üniversitesi’nde hangi bölümler var, Biruni Üniversitesi 2 yıllık bölümleri ve Biruni Üniversitesi 4 yıllık bölümlerin taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjan bilgilerini öğrenebilirsiniz. Tablo da yer alan bilgilerde; üstte yer alan 2019 yılı verisi, alta olan ise 2018 yılı verilerini içeriyor.

M.T.O.K: Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının kısaltılmasıdır. Bazı bölümler ayrıca bu okulları okuyan kişilere özgü kontenjan açar. Bu kontenjanlara sadece mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun kişiler başvurabilir. Aşağıda M.T.O.K yazan üniversiteler, bu okullardan mezun kişilerin yerleştiği puanları gösteriyor.

Hangi Sınava Girilmeli: 2 Yıllık bölümlere yerleşebilmek için üniversiteye giriş 1. sınavı olan TYT sınavına girmeniz yeterlidir. 4 Yıllık bölümlere yerleşebilmek için 1. sınav tyt ve 2. sınav ayt sınavlarına girmeniz gerekiyor. Tabloda çizgi olarak gösterilen ya da dolmadı yazan alanlar, belirtilen senelerde yerleşen olmadığı için başarı sıralaması ve taban puan oluşmadığını, tercih yapan herkesin yerleştiğini göstermektedir.

Puan Türleri: Hangi bölüm hangi puan türünden öğrenci alıyor öğrenmek için yukarıda yer alan puan türleri sekmesini tıklayarak, tüm bölümlerin puan türlerine ulaşabilirsiniz.

2 Yıllık Biruni Üniversitesi Taban Puanları

2019-uni-tyt-biruni-universitesi-taban-puanlari_012019-uni-tyt-biruni-universitesi-taban-puanlari_02

 

4 Yıllık Biruni Üniversitesi Taban Puanları

2019-uni-ayt-biruni-universitesi-taban-puanlari_012019-uni-ayt-biruni-universitesi-taban-puanlari_02

2 Yıllık Biruni Üniversitesi Taban Puanları, 4 Yıllık Biruni Üniversitesi Taban Puanları, Biruni Üniversitesi başarı sıralamaları, Biruni Üniversitesi bölümleri neler? Biruni Üniversitesi bölümleri başarı sıralaması? Biruni Üniversitesi için kaç net gerekir? Biruni Üniversitesi en az kaç puan almak gerekir? Hangi puan türünden öğrenci alıyor?