2 Yıllık Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 2 yıllık Süs Bitkileri Yetiştiriciliği taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

Bu bölüm 2 yıllık önlisans bölümü olduğu için sadece üniversiteye giriş 1. sınavı olan Temel Yetenek Testi (TYT) ile öğrenci alıyor. Bu bölümü istiyorsanız sadece ilk sınav olan TYT sınavına girmeniz yeterli.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır.

2 Yıllık Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-tyt-sus-bitkileri-yetistiriciligi.png (519×444)

 

2 Yıllık Süs Bitkileri Yetiştiricliği Net Sayıları

2019-net-tyt-sus-bitkileri-yetistiriciligi.png (519×396)

 

Devlet Süs Bitkileri Yetiştiriciliği için kaç net gerekir? Devlet üniversitesi Süs Bitkileri Yetiştiriciliği için kaç net gerekiyor? Özel Süs Bitkileri Yetiştiriciliği için kaç net gerekir? Özel üniversite Süs Bitkileri Yetiştiriciliği için kaç net yapmak gerekiyor? Devlet üniversitesi net sayıları, özel üniversitesi net sayıları.

2021, 2020, 2019 Süs Bitkileri Yetiştiriciliği taban puanları, Süs Bitkileri Yetiştiriciliği başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.