2 Yıllık Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 2 yıllık Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

Bu bölüm 2 yıllık önlisans bölümü olduğu için sadece üniversiteye giriş 1. sınavı olan Temel Yetenek Testi (TYT) ile öğrenci alıyor. Bu bölümü istiyorsanız sadece ilk sınav olan TYT sınavına girmeniz yeterli.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır.

2 Yıllık Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-tyt-kumes-hayvanlari-yetistiriciligi.png (514×289)

 

2 Yıllık Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Net Sayıları

2019-net-tyt-kumes-hayvanlari-yetistiriciligi.png (519×207)

 

Devlet Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği için kaç net gerekir? Devlet üniversitesi Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği için kaç net gerekiyor? Özel Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği için kaç net gerekir? Özel üniversite Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği için kaç net yapmak gerekiyor? Devlet üniversitesi net sayıları, özel üniversitesi net sayıları.

2021, 2020, 2019 Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği taban puanları, Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.