2 Yıllık İş Makineleri Operatörlüğü Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 2 yıllık İş Makineleri Operatörlüğü taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

Bu bölüm 2 yıllık önlisans bölümü olduğu için sadece üniversiteye giriş 1. sınavı olan Temel Yetenek Testi (TYT) ile öğrenci alıyor. Bu bölümü istiyorsanız sadece ilk sınav olan TYT sınavına girmeniz yeterli.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır.

2 Yıllık İş Makineleri Operatörlüğü Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-tyt-is-makineleri-operatorlugu.png (514×425)

 

2 Yıllık İş Makineleri Operatörlüğü Net Sayıları

2019-net-tyt-is-makineleri-operatorlugu.png (519×396)

 

Devlet İş Makineleri Operatörlüğü için kaç net gerekir? Devlet üniversitesi İş Makineleri Operatörlüğü için kaç net gerekiyor? Özel İş Makineleri Operatörlüğü için kaç net gerekir? Özel üniversite İş Makineleri Operatörlüğü için kaç net yapmak gerekiyor? Devlet üniversitesi net sayıları, özel üniversitesi net sayıları.

2021, 2020, 2019 İş Makineleri Operatörlüğü taban puanları, İş Makineleri Operatörlüğü başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.