2 Yıllık Çevre Koruma ve Kontrol Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 2 yıllık Çevre Koruma ve Kontrol taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

Bu bölüm 2 yıllık önlisans bölümü olduğu için sadece üniversiteye giriş 1. sınavı olan Temel Yetenek Testi (TYT) ile öğrenci alıyor. Bu bölümü istiyorsanız sadece ilk sınav olan TYT sınavına girmeniz yeterli.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır.

2 Yıllık Çevre Koruma ve Kontrol Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-tyt-cevre-koruma-ve-kontrol.png (514×969)

 

2 Yıllık Çevre Koruma ve Kontrol Net Sayıları

2019-net-tyt-cevre-koruma-ve-kontrol.png (519×820)

 

Devlet Çevre Koruma ve Kontrol için kaç net gerekir? Devlet üniversitesi Çevre Koruma ve Kontrol için kaç net gerekiyor? Özel Çevre Koruma ve Kontrol için kaç net gerekir? Özel üniversite Çevre Koruma ve Kontrol için kaç net yapmak gerekiyor? Devlet üniversitesi net sayıları, özel üniversitesi net sayıları.

2021, 2020, 2019 Çevre Koruma ve Kontrol taban puanları, Çevre Koruma ve Kontrol başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.