4 Yıllık Muhasebe İçin Kaç Net Gerekir?

2020 yılında üniversiteye giriş tyt ve ayt sınavlarında Muhasebe için kaç net gerekir, Muhasebe için kaç net gerekiyor gibi soruların cevaplarını, bu bölümün geçmiş yıllarda kaç net yapılarak kazanıldığına bakarak öğrenebilirsiniz. Aşağıda yer alan tabloda görmüş olduğunuz net sayıları kadar veya biraz üstünde net çıkarmanız bu bölümü kazanmanıza yetecektir. Tabloda devlet üniversitesi ve özel üniversite bilgileri de yer almakta. Hangi üniversiteyi kazanmak istiyorsanız tabloda o üniversiteyi bulun ve geçen sene kaç net yapılarak kazanıldığına bakarak, kendinize bir net hedefi koymalısınız.

Katsayı: Herkesin ortaöğretim başarı puanı 0.12 ile çarpılarak üniversite sınavından alınan puanın üzerine eklenir ve üniversiteye yerleşebileceğiniz puanınız oluşur. Fakat bu bölümle alakalı mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar için 0.12 hesaplanmasının üzerine ekstra 0.06 ile çarpılarak ek puan eklenir. Ek puan eklenerek üniversiteye yerleşenler, katsayı sekmesi altında 0.18 puan olarak belirtilmiştir. Hangi liselerden mezun olan kişilerin ek puan alabildiğine, sitemiz anasayfasında yer alan linklerden ulaşabilirsiniz.

M.T.O.K: Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının kısaltılmasıdır. Bazı bölümler ayrıca bu okulları okuyan kişilere özgü kontenjan açar. Bu kontenjanlara sadece mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun kişiler başvurabilir. Aşağıda M.T.O.K yazan üniversiteler, bu okullardan mezun kişilerin yerleştiği puanları göstermektedir.

TYT: Temel yetenek testi olup, üniversiteye giriş 1. sınavıdır.

AYT: Alan yeterlilik testi olup, TYT sınavına girdikten sonra girebileceğiniz 2. sınavdır.

Not: Tablo ki üniversiteler net sayısı yüksek olan başta olacak şekilde sıralanmıştır.

4 Yıllık Muhasebe Net Sayıları

2019-net-ayt-muhasebe.png (519×194)

 

4 Yıllık Muhasebe ve Denetim Net Sayıları

2019-net-ayt-muhasebe-ve-denetim.png (519×255)

 

4 Yıllık Muhasebe ve Finans Yönetimi Net Sayıları

2019-net-ayt-muhasebe-ve-finans-yonetimi-fakulte.png (519×489)

4 Yıllık Muhasebe ve Finans Yönetimi Yüksekokul Net Sayıları

2019-net-ayt-muhasebe-ve-finans-yonetimi-yuksekokul.png (519×316)

 

4 Yıllık Muhasebe Bölümleri Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-muhasebe-bolumleri_01-taban-puanlari2019-ayt-yks-muhasebe-bolumleri_02-taban-puanlari

4 yıllık Muhasebe için kaç net yapmak gerekir? Özel üniversite Muhasebe bölümü için kaç net gerekir? Temel yetenek testi Muhasebe net sayıları, Lisans 4 yıllık Muhasebe için tyt sınavında kaç net gerekiyor? Temel yetenek testi sınavında kaç net gerekir? Kaç net yeter? lisans devlet üniversitesi Muhasebe için kaç net gerekiyor? Net sihibazı Muhasebe net sayıları, yökatlas net sihirbazı Muhasebe netleri, net sayıları ve Muhasebe olan üniversiteler listesi.