4 Yıllık Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi İçin Kaç Net Gerekir?

2020 yılında üniversiteye giriş tyt ve ayt sınavlarında Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi için kaç net gerekir, Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi için kaç net gerekiyor gibi soruların cevaplarını, bu bölümün geçmiş yıllarda kaç net yapılarak kazanıldığına bakarak öğrenebilirsiniz. Aşağıda yer alan tabloda görmüş olduğunuz net sayıları kadar veya biraz üstünde net çıkarmanız bu bölümü kazanmanıza yetecektir. Tabloda devlet üniversitesi ve özel üniversite bilgileri de yer almakta. Hangi üniversiteyi kazanmak istiyorsanız tabloda o üniversiteyi bulun ve geçen sene kaç net yapılarak kazanıldığına bakarak, kendinize bir net hedefi koymalısınız.

Katsayı: Herkesin ortaöğretim başarı puanı 0.12 ile çarpılarak üniversite sınavından alınan puanın üzerine eklenir ve üniversiteye yerleşebileceğiniz puanınız oluşur. Fakat bu bölümle alakalı mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar için 0.12 hesaplanmasının üzerine ekstra 0.06 ile çarpılarak ek puan eklenir. Ek puan eklenerek üniversiteye yerleşenler, katsayı sekmesi altında 0.18 puan olarak belirtilmiştir. Hangi liselerden mezun olan kişilerin ek puan alabildiğine, sitemiz anasayfasında yer alan linklerden ulaşabilirsiniz.

M.T.O.K: Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının kısaltılmasıdır. Bazı bölümler ayrıca bu okulları okuyan kişilere özgü kontenjan açar. Bu kontenjanlara sadece mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun kişiler başvurabilir. Aşağıda M.T.O.K yazan üniversiteler, bu okullardan mezun kişilerin yerleştiği puanları göstermektedir.

TYT: Temel yetenek testi olup, üniversiteye giriş 1. sınavıdır.

AYT: Alan yeterlilik testi olup, TYT sınavına girdikten sonra girebileceğiniz 2. sınavdır.

Not: Tablo ki üniversiteler net sayısı yüksek olan başta olacak şekilde sıralanmıştır.

4 Yıllık Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi Net Sayıları

2019-net-ayt-ayakkabi-tasarimi-ve-uretimi.png (519×133)

 

4 Yıllık Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-ayakkabi-tasarimi-ve-uretimi-taban-puanlari.png (517×142)

4 yıllık Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi için kaç net yapmak gerekir? Özel üniversite Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi bölümü için kaç net gerekir? Temel yetenek testi Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi net sayıları, Lisans 4 yıllık Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi için tyt sınavında kaç net gerekiyor? Temel yetenek testi sınavında kaç net gerekir? Kaç net yeter? lisans devlet üniversitesi Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi için kaç net gerekiyor? Net sihibazı Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi net sayıları, yökatlas net sihirbazı Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi netleri, net sayıları ve Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi olan üniversiteler listesi.