2 Yıllık Seramik Cam ve Çinicilik İçin Kaç Net Gerekir?

2020 yılında üniversiteye giriş tyt ve ayt sınavlarında Seramik Cam ve Çinicilik için kaç net gerekir, Seramik Cam ve Çinicilik için kaç net gerekiyor gibi soruların cevaplarını, bu bölümün geçmiş yıllarda kaç net yapılarak kazanıldığına bakarak öğrenebilirsiniz. Aşağıda yer alan tabloda görmüş olduğunuz net sayıları kadar veya biraz üstünde net çıkarmanız bu bölümü kazanmanıza yetecektir. Tabloda devlet üniversitesi ve özel üniversite bilgileri de yer almaktadır. Hangi üniversiteyi kazanmak istiyorsanız tabloda o üniversiteyi bulun ve geçen sene kaç net yapılarak kazanıldığına bakarak kendinize bir net hedefi koymalısınız.

Katsayı: Herkesin ortaöğretim başarı puanı 0.12 ile çarpılarak üniversite sınavından alınan puanın üzerine eklenir ve üniversiteye yerleşebileceğiniz puanınız oluşur. Fakat mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar için 0.12 hesaplanmasının üzerine ekstra 0.06 ile çarpılarak da ek puan eklenir. Ek puan eklenerek üniversiteye yerleşenler, katsayı sekmesi altında 0.18 puan olarak belirtilmiştir. Hangi liselerden mezun olan kişilerin ek puan alabildiğine, sitemiz anasayfasında yer alan linklerden ulaşabilirsiniz.

Not: Tabloda ki üniversiteler net sayısı yüksek olan başta olacak şekilde sıralanmıştır.

2 Yıllık Seramik Cam ve Çinicilik Net Sayıları

2019-net-tyt-seramik-cam-ve-cinicilik.png (519×396)

 

2 Yıllık Seramik, Cam ve Çinicilik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-tyt-seramik-cam-ve-cinicilik.png (519×515)

 

2 yıllık Seramik Cam ve Çinicilik için kaç net yapmak gerekir? Özel üniversite Seramik Cam ve Çinicilik bölümü için kaç net gerekiyor? Temel yetenek testi Seramik Cam ve Çinicilik net sayıları, Seramik Cam ve Çinicilik için tyt sınavında kaç net gerekir? Temel yetenek testi sınavında kaç net gerekir? Kaç net yeter? Önlisans devlet üniversitesi Seramik Cam ve Çinicilik için kaç net gerekiyor? Net sihibazı Seramik Cam ve Çinicilik net sayıları, yökatlas net sihirbazı Seramik Cam ve Çinicilik netleri, net sayıları.