2 Yıllık Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği İçin Kaç Net Gerekir?

2020 yılında üniversiteye giriş tyt ve ayt sınavlarında Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği için kaç net gerekir, Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği için kaç net gerekiyor gibi soruların cevaplarını, bu bölümün geçmiş yıllarda kaç net yapılarak kazanıldığına bakarak öğrenebilirsiniz. Aşağıda yer alan tabloda görmüş olduğunuz net sayıları kadar veya biraz üstünde net çıkarmanız bu bölümü kazanmanıza yetecektir. Tabloda devlet üniversitesi ve özel üniversite bilgileri de yer almaktadır. Hangi üniversiteyi kazanmak istiyorsanız tabloda o üniversiteyi bulun ve geçen sene kaç net yapılarak kazanıldığına bakarak kendinize bir net hedefi koymalısınız.

Katsayı: Herkesin ortaöğretim başarı puanı 0.12 ile çarpılarak üniversite sınavından alınan puanın üzerine eklenir ve üniversiteye yerleşebileceğiniz puanınız oluşur. Fakat mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar için 0.12 hesaplanmasının üzerine ekstra 0.06 ile çarpılarak da ek puan eklenir. Ek puan eklenerek üniversiteye yerleşenler, katsayı sekmesi altında 0.18 puan olarak belirtilmiştir. Hangi liselerden mezun olan kişilerin ek puan alabildiğine, sitemiz anasayfasında yer alan linklerden ulaşabilirsiniz.

Not: Tabloda ki üniversiteler net sayısı yüksek olan başta olacak şekilde sıralanmıştır.

2 Yıllık Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Net Sayıları

2019-net-tyt-kumes-hayvanlari-yetistiriciligi.png (519×207)

 

2 Yıllık Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-tyt-kumes-hayvanlari-yetistiriciligi.png (514×289)

2 yıllık Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği için kaç net yapmak gerekir? Özel üniversite Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü için kaç net gerekiyor? Temel yetenek testi Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği net sayıları, Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği için tyt sınavında kaç net gerekir? Temel yetenek testi sınavında kaç net gerekir? Kaç net yeter? Önlisans devlet üniversitesi Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği için kaç net gerekiyor? Net sihibazı Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği net sayıları, yökatlas net sihirbazı Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği netleri, net sayıları.