2 Yıllık Deniz Brokerliği İçin Kaç Net Gerekir?

2020 yılında üniversiteye giriş tyt ve ayt sınavlarında Deniz Brokerliği için kaç net gerekir, Deniz Brokerliği için kaç net gerekiyor gibi soruların cevaplarını, bu bölümün geçmiş yıllarda kaç net yapılarak kazanıldığına bakarak öğrenebilirsiniz. Aşağıda yer alan tabloda görmüş olduğunuz net sayıları kadar veya biraz üstünde net çıkarmanız bu bölümü kazanmanıza yetecektir. Tabloda devlet üniversitesi ve özel üniversite bilgileri de yer almaktadır. Hangi üniversiteyi kazanmak istiyorsanız tabloda o üniversiteyi bulun ve geçen sene kaç net yapılarak kazanıldığına bakarak kendinize bir net hedefi koymalısınız.

Katsayı: Herkesin ortaöğretim başarı puanı 0.12 ile çarpılarak üniversite sınavından alınan puanın üzerine eklenir ve üniversiteye yerleşebileceğiniz puanınız oluşur. Fakat mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar için 0.12 hesaplanmasının üzerine ekstra 0.06 ile çarpılarak da ek puan eklenir. Ek puan eklenerek üniversiteye yerleşenler, katsayı sekmesi altında 0.18 puan olarak belirtilmiştir. Hangi liselerden mezun olan kişilerin ek puan alabildiğine, sitemiz anasayfasında yer alan linklerden ulaşabilirsiniz.

Not: Tabloda ki üniversiteler net sayısı yüksek olan başta olacak şekilde sıralanmıştır.

2 Yıllık Deniz Brokerliği Net Sayıları

2019-net-tyt-deniz-brokerligi.png (519×333)

 

2 Yıllık Deniz Brokerliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-tyt-deniz-brokerligi.png (514×561)

 

2 yıllık Deniz Brokerliği için kaç net yapmak gerekir? Özel üniversite Deniz Brokerliği bölümü için kaç net gerekiyor? Temel yetenek testi Deniz Brokerliği net sayıları, Deniz Brokerliği için tyt sınavında kaç net gerekir? Temel yetenek testi sınavında kaç net gerekir? Kaç net yeter? Önlisans devlet üniversitesi Deniz Brokerliği için kaç net gerekiyor? Net sihibazı Deniz Brokerliği net sayıları, yökatlas net sihirbazı Deniz Brokerliği netleri, net sayıları.