4 Yıllık Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 4 yıllık Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan veya dolmadı yazan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 4 yıllık lisans bölümü olup, bu bölümü kazanabilmek için üniversiteye giriş sınavlarının ikisinede girmelisiniz. Bu sınavlardan birincisi temel sorulardan oluşan Temel Yetenek Testi (TYT) ve ikincisi de onun daha kapsamlısı olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavıdır.

Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği bölümü için hangi üniversitenin devlet üniversitesi, hangisinin özel üniversite olduğu tabloda eğitim sekmesi altında yer alıyor. Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği bölümünün hangi puan türünden öğrenci aldığını öğrenmek için yukarıdaki puan türleri sekmesine göz atın.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır.

4 Yıllık Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-yiyecek-ve-icecek-isletmeciligi-taban-puanlari.png (518×267)

 

4 Yıllık Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Net Sayıları

2019-net-ayt-yiyecek-ve-icecek-isletmeciligi.png (519×194)

 

Devlet Üniversitesi Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Devlet üniversitesi Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği taban puanları, başarı sıralaması veya özel üniversite Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği başarı sıralaması, taban puanları yukarıda ki tabloda yer almaktadır.

2021, 2020, 2019 devlet Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği taban puanları, özel Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.