4 Yıllık Yeni Medya Bölümleri Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 4 yıllık yeni medya ve iletişim ile yeni medya ve gazetecilik taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan veya dolmadı yazan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

Yeni Medya ve İletişim 4 yıllık lisans bölümü olup, bu bölümü kazanabilmek için üniversiteye giriş sınavlarının ikisinede girmelisiniz. Bu sınavlardan birincisi temel sorulardan oluşan Temel Yetenek Testi (TYT) ve ikincisi de onun daha kapsamlısı olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavıdır.

Yeni Medya ve İletişim bölümü için hangi üniversitenin devlet üniversitesi, hangisinin özel üniversite olduğu tabloda eğitim sekmesi altında yer alıyor. Yeni Medya ve İletişim bölümünün hangi puan türünden öğrenci aldığını öğrenmek için yukarıdaki puan türleri sekmesine göz atın.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır. İÖ ikinci öğretim anlamındadır.

4 Yıllık Yeni Medya Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-yeni-medya-bolumleri_01-taban-puanlari.png2019-ayt-yks-yeni-medya-bolumleri_02-taban-puanlari.png2019-ayt-yks-yeni-medya-bolumleri_03-taban-puanlari.png

Devlet Üniversitesi Yeni Medya Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Devlet üniversitesi Yeni Medya ve İletişim ve Gazetecilik taban puanları, başarı sıralaması veya özel üniversite Yeni Medya ve İletişim başarı sıralaması, taban puanları yukarıda ki tabloda yer almaktadır.

2021, 2020, 2019 devlet Yeni Medya ve İletişim taban puanları, özel Yeni Medya ve İletişim başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.