4 Yıllık Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 4 yıllık Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan veya dolmadı yazan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi 4 yıllık lisans bölümü olup, bu bölümü kazanabilmek için üniversiteye giriş sınavlarının ikisinede girmelisiniz. Bu sınavlardan birincisi temel sorulardan oluşan Temel Yetenek Testi (TYT) ve ikincisi de onun daha kapsamlısı olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavıdır.

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi bölümü için hangi üniversitenin devlet üniversitesi, hangisinin özel üniversite olduğu tabloda eğitim sekmesi altında yer alıyor. Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi bölümünün hangi puan türünden öğrenci aldığını öğrenmek için yukarıdaki puan türleri sekmesine göz atın.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır. İÖ ikinci öğretim anlamındadır.

4 Yıllık Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-yaban-hayati-ekolojisi-ve-yonetimi-taban-puanlari.png (518×205)

Devlet Üniversitesi Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Devlet üniversitesi Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi taban puanları, başarı sıralaması veya özel üniversite Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi başarı sıralaması, taban puanları yukarıda ki tabloda yer almaktadır.

2021, 2020, 2019 devlet Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi taban puanları, özel Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.