4 Yıllık Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 4 yıllık Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan veya dolmadı yazan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık 4 yıllık lisans bölümü olup, bu bölümü kazanabilmek için üniversiteye giriş sınavlarının ikisinede girmelisiniz. Bu sınavlardan birincisi temel sorulardan oluşan Temel Yetenek Testi (TYT) ve ikincisi de onun daha kapsamlısı olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavıdır.

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü için hangi üniversitenin devlet üniversitesi, hangisinin özel üniversite olduğu tabloda eğitim sekmesi altında yer alıyor. Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümünün hangi puan türünden öğrenci aldığını öğrenmek için yukarıdaki puan türleri sekmesine göz atın.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır. İÖ ikinci öğretim anlamındadır.

4 Yıllık Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-uluslararasi-lojistik-ve-tasimacilik_01-taban-puanlari2019-ayt-yks-uluslararasi-lojistik-ve-tasimacilik_02-taban-puanlari

 

4 Yıllık Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Net Sayıları

2019-net-ayt-uluslararasi-lojistik-ve-tasimacilik-fakulte.png (519×1099)

 

4 Yıllık Uluslararası Lojistik Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-uluslararasi-lojistik-yonetimi-taban-puanlari.png (518×887)

Devlet Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Devlet üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık taban puanları, başarı sıralaması veya özel üniversite Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık başarı sıralaması, taban puanları yukarıda ki tabloda yer almaktadır.

2021, 2020, 2019 devlet Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık taban puanları, özel Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.