4 Yıllık Uçak Gövde-Motor Bakım Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 4 yıllık uçak gövde-motor nakım ve uçak elektrik-elektronik taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan veya dolmadı yazan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

Uçak Gövde-Motor Bakım 4 yıllık lisans bölümü olup, bu bölümü kazanabilmek için üniversiteye giriş sınavlarının ikisinede girmelisiniz. Bu sınavlardan birincisi temel sorulardan oluşan Temel Yetenek Testi (TYT) ve ikincisi de onun daha kapsamlısı olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavıdır.

Uçak Gövde-Motor Bakım bölümü için hangi üniversitenin devlet üniversitesi, hangisinin özel üniversite olduğu tabloda eğitim sekmesi altında yer alıyor. Uçak Gövde-Motor Bakım bölümünün hangi puan türünden öğrenci aldığını öğrenmek için yukarıdaki puan türleri sekmesine göz atın.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır. İÖ ikinci öğretim anlamındadır.

4 Yıllık Uçak Gövde-Motor Bakım Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-ucak-govde-motor-bakim_01-taban-puanlari2019-ayt-yks-ucak-govde-motor-bakim_02-taban-puanlari

 

4 Yıllık Uçak Gövde-Motor Bakım Net Sayıları

2019-net-ayt-ucak-govde-motor-bakim-fakulte.png (519×385)

 

4 Yıllık Uçak Gövde-Motor Bakım Yüksekokul Net Sayıları

2019-net-ayt-ucak-govde-motor-bakim-yuksekokul.png (519×833)

4 Yıllık Uçak Elektrik-Elektronik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-ucak-elektrik-elektronik-taban-puanlari.png (518×763)

 

4 Yıllık Uçak Elektrik-Elektronik Net Sayıları

2019-net-ayt-ucak-elektrik-elektronik-fakulte.png (519×257)

 

Devlet Üniversitesi Uçak Gövde-Motor Bakım Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Devlet üniversitesi Uçak Gövde-Motor Bakım taban puanları, başarı sıralaması veya özel üniversite Uçak Gövde-Motor Bakım başarı sıralaması, taban puanları yukarıda ki tabloda yer almaktadır.

2021, 2020, 2019 devlet Uçak Gövde-Motor Bakım taban puanları, özel Uçak Gövde-Motor Bakım başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.