4 Yıllık Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 4 yıllık Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan veya dolmadı yazan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği 4 yıllık lisans bölümü olup, bu bölümü kazanabilmek için üniversiteye giriş sınavlarının ikisinede girmelisiniz. Bu sınavlardan birincisi temel sorulardan oluşan Temel Yetenek Testi (TYT) ve ikincisi de onun daha kapsamlısı olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavıdır.

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği bölümü için hangi üniversitenin devlet üniversitesi, hangisinin özel üniversite olduğu tabloda eğitim sekmesi altında yer alıyor. Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği bölümünün hangi puan türünden öğrenci aldığını öğrenmek için yukarıdaki puan türleri sekmesine göz atın.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır. İÖ ikinci öğretim anlamındadır.

4 Yıllık Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-petrol-ve-dogalgaz-muhendisligi-taban-puanlari.png (518×701)

 

4 Yıllık Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Net Sayıları

2019-net-ayt-petrol-ve-dogalgaz-muhendisligi.png (519×513)

 

Devlet Üniversitesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Devlet üniversitesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması veya özel üniversite Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği başarı sıralaması, taban puanları yukarıda ki tabloda yer almaktadır.

2021, 2020, 2019 devlet Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği taban puanları, özel Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.