4 Yıllık Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 4 yıllık Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan veya dolmadı yazan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı 4 yıllık lisans bölümü olup, bu bölümü kazanabilmek için üniversiteye giriş sınavlarının ikisinede girmelisiniz. Bu sınavlardan birincisi temel sorulardan oluşan Temel Yetenek Testi (TYT) ve ikincisi de onun daha kapsamlısı olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavıdır.

Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı bölümü için hangi üniversitenin devlet üniversitesi, hangisinin özel üniversite olduğu tabloda eğitim sekmesi altında yer alıyor. Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı bölümünün hangi puan türünden öğrenci aldığını öğrenmek için yukarıdaki puan türleri sekmesine göz atın.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır. İÖ ikinci öğretim anlamındadır.

4 Yıllık Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-kuyumculuk-ve-mucevherat-tasarimi-taban-puanlari.png (517×204)

 

4 Yıllık Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Net Sayıları

2019-net-ayt-kuyumculuk-ve-mucevher-tasarimi-fakulte.png (519×133)

 

Devlet Üniversitesi Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Devlet üniversitesi Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı taban puanları, başarı sıralaması veya özel üniversite Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı başarı sıralaması, taban puanları yukarıda ki tabloda yer almaktadır.

2021, 2020, 2019 devlet Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı taban puanları, özel Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.