4 Yıllık Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 4 yıllık Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan veya dolmadı yazan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım 4 yıllık lisans bölümü olup, bu bölümü kazanabilmek için üniversiteye giriş sınavlarının ikisinede girmelisiniz. Bu sınavlardan birincisi temel sorulardan oluşan Temel Yetenek Testi (TYT) ve ikincisi de onun daha kapsamlısı olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavıdır.

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım bölümü için hangi üniversitenin devlet üniversitesi, hangisinin özel üniversite olduğu tabloda eğitim sekmesi altında yer alıyor. Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım bölümünün hangi puan türünden öğrenci aldığını öğrenmek için yukarıdaki puan türleri sekmesine göz atın.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır. İÖ ikinci öğretim anlamındadır.

4 Yıllık Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-kultur-varliklarini-koruma-ve-onarim-taban-puanlari.png (517×328)

 

4 Yıllık Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Net Sayıları

2019-net-ayt-kultur-varliklarini-koruma-ve-onarim.png (519×316)

 

Devlet Üniversitesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Devlet üniversitesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım taban puanları, başarı sıralaması veya özel üniversite Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım başarı sıralaması, taban puanları yukarıda ki tabloda yer almaktadır.

2021, 2020, 2019 devlet Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım taban puanları, özel Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.