4 Yıllık İş Sağlığı ve Güvenliği Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 4 yıllık İş Sağlığı ve Güvenliği taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan veya dolmadı yazan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

İş Sağlığı ve Güvenliği 4 yıllık lisans bölümü olup, bu bölümü kazanabilmek için üniversiteye giriş sınavlarının ikisinede girmelisiniz. Bu sınavlardan birincisi temel sorulardan oluşan Temel Yetenek Testi (TYT) ve ikincisi de onun daha kapsamlısı olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavıdır.

İş Sağlığı ve Güvenliği bölümü için hangi üniversitenin devlet üniversitesi, hangisinin özel üniversite olduğu tabloda eğitim sekmesi altında yer alıyor. İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünün hangi puan türünden öğrenci aldığını öğrenmek için yukarıdaki puan türleri sekmesine göz atın.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır. İÖ ikinci öğretim anlamındadır.

4 Yıllık İş Sağlığı ve Güvenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-is-sagligi-ve-guvenligi-taban-puanlari.png (517×1072)

 

4 Yıllık İş Sağlığı ve Güvenliği Net Sayıları

2019-net-ayt-is-sagligi-ve-guvenligi-fakulte.png (519×513)

 

4 Yıllık İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksekokul Net Sayıları

2019-net-ayt-is-sagligi-ve-guvenligi-yuksekokul.png (519×513)

 

4 Yıllık İş Sağlığı ve Güvenliği Açıköğretim Net Sayıları

2019-net-ayt-is-sagligi-ve-guvenligi-ao.png (519×129)

 

Devlet Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Devlet üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği taban puanları, başarı sıralaması veya özel üniversite İş Sağlığı ve Güvenliği başarı sıralaması, taban puanları yukarıda ki tabloda yer almaktadır.

2021, 2020, 2019 devlet İş Sağlığı ve Güvenliği taban puanları, özel İş Sağlığı ve Güvenliği başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.