4 Yıllık İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 4 yıllık İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan veya dolmadı yazan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı 4 yıllık lisans bölümü olup, bu bölümü kazanabilmek için üniversiteye giriş sınavlarının ikisinede girmelisiniz. Bu sınavlardan birincisi temel sorulardan oluşan Temel Yetenek Testi (TYT) ve ikincisi de onun daha kapsamlısı olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavıdır.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümü için hangi üniversitenin devlet üniversitesi, hangisinin özel üniversite olduğu tabloda eğitim sekmesi altında yer alıyor. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünün hangi puan türünden öğrenci aldığını öğrenmek için yukarıdaki puan türleri sekmesine göz atın.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır. İÖ ikinci öğretim anlamındadır.

4 Yıllık İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-ic-mimarlik-ve-cevre-tasarimi_01-taban-puanlari2019-ayt-yks-ic-mimarlik-ve-cevre-tasarimi_02-taban-puanlari

 

4 Yıllık İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Net Sayıları

2019-net-ayt-ic-mimarlik-ve-cevre-tasarimi-012019-net-ayt-ic-mimarlik-ve-cevre-tasarimi-02

 

Devlet Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Devlet üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı taban puanları, başarı sıralaması veya özel üniversite İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı başarı sıralaması, taban puanları yukarıda ki tabloda yer almaktadır.

2021, 2020, 2019 devlet İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı taban puanları, özel İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.