4 Yıllık Fizik Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 4 yıllık Fizik taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan veya dolmadı yazan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

Fizik 4 yıllık lisans bölümü olup, bu bölümü kazanabilmek için üniversiteye giriş sınavlarının ikisinede girmelisiniz. Bu sınavlardan birincisi temel sorulardan oluşan Temel Yetenek Testi (TYT) ve ikincisi de onun daha kapsamlısı olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavıdır.

Fizik bölümü için hangi üniversitenin devlet üniversitesi, hangisinin özel üniversite olduğu tabloda eğitim sekmesi altında yer alıyor. Fizik bölümünün hangi puan türünden öğrenci aldığını öğrenmek için yukarıdaki puan türleri sekmesine göz atın.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır. İÖ ikinci öğretim anlamındadır.

4 Yıllık Fizik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-fizik_01-taban-puanlari2019-ayt-yks-fizik_02-taban-puanlari

 

4 Yıllık Fizik Net Sayıları

2019-net-ayt-fizik-012019-net-ayt-fizik-02

Devlet Üniversitesi Fizik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Devlet üniversitesi Fizik taban puanları, başarı sıralaması veya özel üniversite Fizik başarı sıralaması, taban puanları yukarıda ki tabloda yer almaktadır.

2021, 2020, 2019 devlet Fizik taban puanları, özel Fizik başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.