4 Yıllık Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 4 yıllık Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan veya dolmadı yazan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği 4 yıllık lisans bölümü olup, bu bölümü kazanabilmek için üniversiteye giriş sınavlarının ikisinede girmelisiniz. Bu sınavlardan birincisi temel sorulardan oluşan Temel Yetenek Testi (TYT) ve ikincisi de onun daha kapsamlısı olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavıdır.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü için hangi üniversitenin devlet üniversitesi, hangisinin özel üniversite olduğu tabloda eğitim sekmesi altında yer alıyor. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümünün hangi puan türünden öğrenci aldığını öğrenmek için yukarıdaki puan türleri sekmesine göz atın.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır. İÖ ikinci öğretim anlamındadır.

4 Yıllık Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-deniz-ulastirma-isletme-muhendisligi_01-taban-puanlari2019-ayt-yks-deniz-ulastirma-isletme-muhendisligi_02-taban-puanlari

 

4 Yıllık Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Net Sayıları

2019-net-ayt-deniz-ulastirma-isletme-muhendisligi.png (519×1089)

 

Devlet Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Devlet üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması veya özel üniversite Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği başarı sıralaması, taban puanları yukarıda ki tabloda yer almaktadır.

2021, 2020, 2019 devlet Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği taban puanları, özel Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.