4 Yıllık Çizgi Film ve Animasyon Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 4 yıllık Çizgi Film ve Animasyon ile Animasyon ve Oyun Tasarımı taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan veya dolmadı yazan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

Çizgi Film ve Animasyon 4 yıllık lisans bölümü olup, bu bölümü kazanabilmek için üniversiteye giriş sınavlarının ikisinede girmelisiniz. Bu sınavlardan birincisi temel sorulardan oluşan Temel Yetenek Testi (TYT) ve ikincisi de onun daha kapsamlısı olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavıdır.

Çizgi Film ve Animasyon bölümü için hangi üniversitenin devlet üniversitesi, hangisinin özel üniversite olduğu tabloda eğitim sekmesi altında yer alıyor. Çizgi Film ve Animasyon bölümünün hangi puan türünden öğrenci aldığını öğrenmek için yukarıdaki puan türleri sekmesine göz atın.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır. İÖ ikinci öğretim anlamındadır.

4 Yıllık Çizgi Film ve Animasyon Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-cizgi-film-ve-animasyon-taban-puanlari.png (517×1196)

 

4 Yıllık Çizgi Film ve Animasyon Net Sayıları

2019-net-ayt-cizgi-film-ve-animasyon.png (520×1531)

 

4 Yıllık Animasyon ve Oyun Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-animasyon-ve-oyun-tasarimi-taban-puanlari.png (517×328)

Devlet Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Devlet üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon taban puanları, başarı sıralaması veya özel üniversite Çizgi Film ve Animasyon başarı sıralaması, taban puanları yukarıda ki tabloda yer almaktadır.

2021, 2020, 2019 devlet Çizgi Film ve Animasyon taban puanları, özel Çizgi Film ve Animasyon başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.