4 Yıllık Çerkez Dili ve Edebiyatı Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 4 yıllık Çerkez Dili ve Edebiyatı taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan veya dolmadı yazan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

Çerkez Dili ve Edebiyatı 4 yıllık lisans bölümü olup, bu bölümü kazanabilmek için üniversiteye giriş sınavlarının ikisinede girmelisiniz. Bu sınavlardan birincisi temel sorulardan oluşan Temel Yetenek Testi (TYT) ve ikincisi de onun daha kapsamlısı olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavıdır.

Çerkez Dili ve Edebiyatı bölümü için hangi üniversitenin devlet üniversitesi, hangisinin özel üniversite olduğu tabloda eğitim sekmesi altında yer alıyor. Çerkez Dili ve Edebiyatı bölümünün hangi puan türünden öğrenci aldığını öğrenmek için yukarıdaki puan türleri sekmesine göz atın.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır. İÖ ikinci öğretim anlamındadır.

4 Yıllık Çerkez Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-cerkez-dili-ve-edebiyati-taban-puanlari.png (517×204)

 

4 Yıllık Çerkez Dili ve Edebiyatı Net Sayıları

2019-net-ayt-cerkez-dili-ve-edebiyati.png (520×262)

 

Devlet Üniversitesi Çerkez Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Devlet üniversitesi Çerkez Dili ve Edebiyatı taban puanları, başarı sıralaması veya özel üniversite Çerkez Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması, taban puanları yukarıda ki tabloda yer almaktadır.

2021, 2020, 2019 devlet Çerkez Dili ve Edebiyatı taban puanları, özel Çerkez Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.