4 Yıllık Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 4 yıllık Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan veya dolmadı yazan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 4 yıllık lisans bölümü olup, bu bölümü kazanabilmek için üniversiteye giriş sınavlarının ikisinede girmelisiniz. Bu sınavlardan birincisi temel sorulardan oluşan Temel Yetenek Testi (TYT) ve ikincisi de onun daha kapsamlısı olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavıdır.

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü için hangi üniversitenin devlet üniversitesi, hangisinin özel üniversite olduğu tabloda eğitim sekmesi altında yer alıyor. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünün hangi puan türünden öğrenci aldığını öğrenmek için yukarıdaki puan türleri sekmesine göz atın.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır. İÖ ikinci öğretim anlamındadır.

4 Yıllık Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-calisma-ekonomisi-ve-endustri-iliskileri_01-taban-puanlari2019-ayt-yks-calisma-ekonomisi-ve-endustri-iliskileri_02-taban-puanlari

 

4 Yıllık Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Net Sayıları

2019-net-ayt-calisma-ekonomisi-ve-endustri-iliskileri-012019-net-ayt-calisma-ekonomisi-ve-endustri-iliskileri-02

Devlet Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Devlet üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri taban puanları, başarı sıralaması veya özel üniversite Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri başarı sıralaması, taban puanları yukarıda ki tabloda yer almaktadır.

2021, 2020, 2019 devlet Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri taban puanları, özel Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.