4 Yıllık Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 4 yıllık Bitkisel Üretim ve Teknolojileri taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan veya dolmadı yazan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

Bitkisel Üretim ve Teknolojileri 4 yıllık lisans bölümü olup, bu bölümü kazanabilmek için üniversiteye giriş sınavlarının ikisinede girmelisiniz. Bu sınavlardan birincisi temel sorulardan oluşan Temel Yetenek Testi (TYT) ve ikincisi de onun daha kapsamlısı olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavıdır.

Bitkisel Üretim ve Teknolojileri bölümü için hangi üniversitenin devlet üniversitesi, hangisinin özel üniversite olduğu tabloda eğitim sekmesi altında yer alıyor. Bitkisel Üretim ve Teknolojileri bölümünün hangi puan türünden öğrenci aldığını öğrenmek için yukarıdaki puan türleri sekmesine göz atın.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır. İÖ ikinci öğretim anlamındadır.

4 Yıllık Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-bitkisel-uretim-ve-teknolojileri-taban-puanlari.png (517×266)

 

4 Yıllık Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Net Sayıları

2019-net-ayt-bitkisel-uretim-ve-teknolojileri.png (519×193)

 

Devlet Üniversitesi Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Devlet üniversitesi Bitkisel Üretim ve Teknolojileri taban puanları, başarı sıralaması veya özel üniversite Bitkisel Üretim ve Teknolojileri başarı sıralaması, taban puanları yukarıda ki tabloda yer almaktadır.

2021, 2020, 2019 devlet Bitkisel Üretim ve Teknolojileri taban puanları, özel Bitkisel Üretim ve Teknolojileri başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.