4 Yıllık Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 4 yıllık Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan veya dolmadı yazan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri 4 yıllık lisans bölümü olup, bu bölümü kazanabilmek için üniversiteye giriş sınavlarının ikisinede girmelisiniz. Bu sınavlardan birincisi temel sorulardan oluşan Temel Yetenek Testi (TYT) ve ikincisi de onun daha kapsamlısı olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavıdır.

Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri bölümü için hangi üniversitenin devlet üniversitesi, hangisinin özel üniversite olduğu tabloda eğitim sekmesi altında yer alıyor. Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri bölümünün hangi puan türünden öğrenci aldığını öğrenmek için yukarıdaki puan türleri sekmesine göz atın.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır. İÖ ikinci öğretim anlamındadır.

4 Yıllık Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-bilgisayar-teknolojisi-ve-bilisim-sistemleri-taban-puanlari.png (517×638)

Devlet Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Devlet üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri taban puanları, başarı sıralaması veya özel üniversite Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri başarı sıralaması, taban puanları yukarıda ki tabloda yer almaktadır.

2021, 2020, 2019 devlet Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri taban puanları, özel Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.