4 Yıllık Beslenme ve Diyetetik Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 4 yıllık Beslenme ve Diyetetik taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan veya dolmadı yazan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

Beslenme ve Diyetetik 4 yıllık lisans bölümü olup, bu bölümü kazanabilmek için üniversiteye giriş sınavlarının ikisinede girmelisiniz. Bu sınavlardan birincisi temel sorulardan oluşan Temel Yetenek Testi (TYT) ve ikincisi de onun daha kapsamlısı olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavıdır.

Beslenme ve Diyetetik bölümü için hangi üniversitenin devlet üniversitesi, hangisinin özel üniversite olduğu tabloda eğitim sekmesi altında yer alıyor. Beslenme ve Diyetetik bölümünün hangi puan türünden öğrenci aldığını öğrenmek için yukarıdaki puan türleri sekmesine göz atın.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır. İÖ ikinci öğretim anlamındadır.

4 Yıllık Beslenme ve Diyetetik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-beslenme-ve-diyetetik_01-taban-puanlari2019-ayt-yks-beslenme-ve-diyetetik_02-taban-puanlari2019-ayt-yks-beslenme-ve-diyetetik_03-taban-puanlari

 

4 Yıllık Beslenme ve Diyetetik Net Sayıları

2019-net-ayt-beslenme-ve-diyetetik-fakulte-012019-net-ayt-beslenme-ve-diyetetik-fakulte-022019-net-ayt-beslenme-ve-diyetetik-fakulte-03

 

Devlet Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Devlet üniversitesi Beslenme ve Diyetetik taban puanları, başarı sıralaması veya özel üniversite Beslenme ve Diyetetik başarı sıralaması, taban puanları yukarıda ki tabloda yer almaktadır.

2021, 2020, 2019 devlet Beslenme ve Diyetetik taban puanları, özel Beslenme ve Diyetetik başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.