4 Yıllık Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 4 yıllık Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan veya dolmadı yazan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 4 yıllık lisans bölümü olup, bu bölümü kazanabilmek için üniversiteye giriş sınavlarının ikisinede girmelisiniz. Bu sınavlardan birincisi temel sorulardan oluşan Temel Yetenek Testi (TYT) ve ikincisi de onun daha kapsamlısı olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavıdır.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü için hangi üniversitenin devlet üniversitesi, hangisinin özel üniversite olduğu tabloda eğitim sekmesi altında yer alıyor. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünün hangi puan türünden öğrenci aldığını öğrenmek için yukarıdaki puan türleri sekmesine göz atın.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır. İÖ ikinci öğretim anlamındadır.

4 Yıllık Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-beden-egitimi-ve-spor-ogretmenligi-taban-puanlari.png (517×204)

 

4 Yıllık Beden Eğitim ve Spor Öğretmenliği Net Sayıları

2019-net-ayt-beden-egitimi-ve-spor-ogretmenligi.png (519×194)

 

Devlet Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Devlet üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği taban puanları, başarı sıralaması veya özel üniversite Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği başarı sıralaması, taban puanları yukarıda ki tabloda yer almaktadır.

2021, 2020, 2019 devlet Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği taban puanları, özel Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.