4 Yıllık Bankacılık ve Finans Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 4 yıllık Bankacılık ve Finans taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan veya dolmadı yazan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

Bankacılık ve Finans 4 yıllık lisans bölümü olup, bu bölümü kazanabilmek için üniversiteye giriş sınavlarının ikisinede girmelisiniz. Bu sınavlardan birincisi temel sorulardan oluşan Temel Yetenek Testi (TYT) ve ikincisi de onun daha kapsamlısı olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavıdır.

Bankacılık ve Finans bölümü için hangi üniversitenin devlet üniversitesi, hangisinin özel üniversite olduğu tabloda eğitim sekmesi altında yer alıyor. Bankacılık ve Finans bölümünün hangi puan türünden öğrenci aldığını öğrenmek için yukarıdaki puan türleri sekmesine göz atın.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır. İÖ ikinci öğretim anlamındadır.

4 Yıllık Bankacılık ve Finans Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-bankacilik-ve-finans_01-taban-puanlari2019-ayt-yks-bankacilik-ve-finans_02-taban-puanlari

4 Yıllık Bankacılık ve Finans Net Sayıları

2019-net-ayt-bankacilik-ve-finans-fakulte.png (519×1892)

4 Yıllık Bankacılık ve Finans Yüksekokul Net Sayıları

2019-net-ayt-bankacilik-ve-finans-yuksekokul.png (519×916)

 

Devlet Üniversitesi Bankacılık ve Finans Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Devlet üniversitesi Bankacılık ve Finans taban puanları, başarı sıralaması veya özel üniversite Bankacılık ve Finans başarı sıralaması, taban puanları yukarıda ki tabloda yer almaktadır.

2021, 2020, 2019 devlet Bankacılık ve Finans taban puanları, özel Bankacılık ve Finans başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.