4 Yıllık Azerbaycan Bölümleri Puanları ve Sıralama

2020-2019-2018 4 yıllık Azerbaycan Dili ve Edebiyatı, Azerbaycan Dili Öğretmenliği, Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı taban puanları ve başarı sıralaması bilgilerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Tabloda ki taban puanları ve başarı sıralaması başlıklarının altında yer alan çizgi “—” işareti olan veya dolmadı yazan üniversiteler, kontenjanın dolmadığını ve tercih yapan herkesin o üniversiteye yerleştiğini gösteriyor. Bundan dolayı herhangi bir başarı sıralaması ve taban puanı gösterilemiyor.

Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı 4 yıllık lisans bölümü olup, bu bölümü kazanabilmek için üniversiteye giriş sınavlarının ikisinede girmelisiniz. Bu sınavlardan birincisi temel sorulardan oluşan Temel Yetenek Testi (TYT) ve ikincisi de onun daha kapsamlısı olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavıdır.

Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı bölümü için hangi üniversitenin devlet üniversitesi, hangisinin özel üniversite olduğu tabloda eğitim sekmesi altında yer alıyor. Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı bölümünün hangi puan türünden öğrenci aldığını öğrenmek için yukarıdaki puan türleri sekmesine göz atın.

Not: Tablo üniversite baş harflerine göre sıralanmıştır. İÖ ikinci öğretim anlamındadır.

4 Yıllık Azerbaycan Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-azerbaycan-dili-ve-edebiyati-taban-puanlari.png (517×142)

 

4 Yıllık Azerbaycan Dili Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-azerbaycan-dili-ogretmenligi-taban-puanlari.png (517×142)

 

4 Yıllık Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2019-ayt-yks-azerbaycan-turkcesi-ve-edebiyati-taban-puanlari.png (517×142)

 

4 Yıllık Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı Net Sayıları

2019-net-ayt-azerbaycan-turkcesi-ve-edebiyati.png (520×177)

 

Devlet Üniversitesi Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Devlet üniversitesi Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı taban puanları, başarı sıralaması veya özel üniversite Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı başarı sıralaması, taban puanları yukarıda ki tabloda yer almaktadır.

2021, 2020, 2019 devlet Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı taban puanları, özel Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı başarı sıralaması 2019, 2020. Yks yüksek öğretime geçiş sınavı taban puanları ve başarı sıralaması.